آبشار سمیرم

خانه » مکان » آبشار سمیرم

آبشار سمیرم

یکی از زیباترین آبشارهای کشور عزیزمان آبشار سمیرم در رشته کوه زاگرس است. اگر به طبیعت علاقه دارید نباید بازدید از این آبشار را از دست بدهید.

ارتفاعات زاگرس، دارای زیبایی های خیره کننده ای بوده که یکی از جالب ترین آنها همین آبشار سمیرم است. آبشار سمیرم به عنوان عروس زیبای سلسله کوه های زاگرس شناخته می شود و ارتفاع آن 35 متر بوده و در اطراف آن محل هایی برای استراحت و اقامت گردشگران در نظر گرفته شده است. این منطقه از آب و هوای بسیار سردی برخوردار بوده، به گونه ای که حتی در فصل تابستان نیز شب های سردی داشته و اقامت در این مکان را مشکل ساز می نماید. این آبشار که آب آن در دره نادر جریان می یابد، در گذشته، ارتفاعش به 75 متر نیز می رسید، اما در حال حاضر بر اثر فرسایشی که در سال های متمادی برای این آبشار به وقوع پیوسته، ارتفاعش به 35 متر کاهش یافته و تنها در سال های پرآبی، دوباره ارتفاع می گیرد.

آبشار سمیرم از معروف‌ترین جاذبه‌های استان اصفهان در نزدیکی شهر سمیرم و در بخش جنوبی این استان قرار گرفته است. از این آبشار با نام عروس آبشارهای زاگرس یاد می‌کنند و گردشگران داخلی و خارجی در سفر به اصفهان برای بازدید از این جاذبه طبیعی زیبا به سمیرم سفر می‌کنند. اطراف آبشار سمیرم را مناظری زیبا و چشم‌اندازهایی تماشایی از کوهستان‌های سرسبز پوشانده‌اند که در بهار پر از لاله‌های واژگون و شکوفه‌های صورتی می‌شوند.

برای آشنایی با دیگر آبشارهای زیبای کشورمان به لینک های زیر مراجعه نمایید:

آبشار لاتون

آبشار آسیاب خرابه جلفا

آبشار نوژیان

آبشار بیشه

آبشار کبودوال

آبشار سمیرم میان تنگه‌ای با دیواره‌های سنگی در رشته کوه زاگرس قرار دارد. آب و هوای این منطقه در مقایسه با سایر شهرها و روستاهای اطراف بسیار خنک‌تر است. محیط کوهستانی و جریان مداوم آب در تنگه‌های اطراف این آبشار سبب تفاوت اقلیم این ناحیه با مناطق اطراف شده‌اند؛ به همین دلیل در بسیاری از روزهای سال و حتی شب‌های تابستان، آبشار سمیرم و مناطق اطراف آن آب و هوایی سرد دارند.

آب و هوای این منطقه در فصول بهار و تابستان مطبوع و روح نواز است و گردشگران زیادی را جذب خود می کند، اما در زمستان هم به ویژه اگر هوا خیلی سرد نباشد و برف زیادی زمین را نپوشانده باشد، مشتاقان طبیعت به تماشای آبشار می شتابند.

اواخر بهار و سراسر تابستان، شاید جایی برای نشستن روی نیمکت های فضای سبز آبشار پیدا نکنید و صدای آبشار در سروصدای مردم، صلابت زمستانی اش را نداشته باشد؛ اما در زمستان به دلیل سرمای هوا، از استقبال کمتری برخوردار است و ممکن است در این مکان، فقط شما باشید و طبیعت شگفت انگیزی که پیش رویتان قرار دارد.

ادرس آبشار سمیرم:

استان اصفهان، سمیرم، جاده آبشار، چهار کیلومتری شرق سمیرم، محوطه تفریحی و بین‌المللی سمیرم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *