آبشار لاتون بلندترین آبشار ایران است

خانه » مکان » آبشار لاتون بلندترین آبشار ایران است

آبشار لاتون بلندترین آبشار ایران است

آبشار لاتون یکی از زییاترین جاذبه های طبیعی استان گیلان است. این آبشار 105 متری در جنوب شهرستان آستارا قرار گرفته است. قرارگیری آبشار لاتون در یک جنگل پر از شگفتی زیبایی های آن را دو چندان کرده است.

بهترین فصل سفر به آبشار لاتون

بهترین فصل برای دیدن لاتون، بهار است. آبشار در همه روزهای سال زیباست، ولی در بهار و پاییز دیدنی‌تر می‌شود. اگر دوست دارید پرآب ترین حالت آبشار را ببینید، برای اردیبهشت برنامه‌ریزی کنید.

اردیبهشت کجا بریم؟

مسیر دسترسی به آبشار لاتون

برای رفتن به آبشار لاتون باید از شهرستان آستارا چیزی در حدود 15 کیلومتر به طرف جنوب و مرز اردبیل حرکت کرده و سپس از جاده‌های شهر لندویل و روستای کوته کومه عبور کنید. در پایان این جاده، مسیری چهارساعته برای رسیدن به یکی از زیباترین آبشارهای ایران در انتظار شما خواهد بود.

ابشار لاتون در آستارا و در حوالی گیلان قرار دارد. اما دقیقا کجای آستارا است؟!

اولین کاری که باید برای رسیدن به آبشار لاتون آستارار انجام دهید؛ سفر کردن به خود آستارا است!

به آستارا بروید و اندک زمانی را استراحت کنید؛ در زیبایی‌هایش غرق شوید و لذت ببرید. بعد از این اندک زمان کوله بارتان را ببندید و به سمت روستاهای آسیاشون و کوته کومه راهی شوید.

آبشار دل‌انگیز لاتون درست بعد از روستای کوته کومه و در همسایگی روستای آسیاشون قرار دارد.

آبشار لاتون در آستارا و در حوالی گیلان قرار دارد. اولین کاری که باید برای رسیدن به آبشار لاتون در آستارا انجام دهید؛ سفر کردن به خود آستارا است.

آبشار دل‌انگیز لاتون درست بعد از روستای کوته کومه و در همسایگی روستای آسیاشون قرار دارد.

برای رسیدن به آبشار لاتون آستارا باید ماشین را حوالی جنگل پارک کنید و به دل این سرسبزی بی‌کران بزنید. 5 ساعت پیاده روی برای رسیدن به آبشار لاتون نیاز است. پس کفش طبیعتگردی مناسب بپوشید و آب معدنی به همراه داشته باشید و آماده مشاهده زییاترین ها باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *