آبشار ویسادار

خانه » مکان » آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار یکی از بهترین جاذبه های طبیعی استان گیلان است که با ظاهری منحصربه‌فرد در جنگل های بکر شمال خودنمایی می‌کند.

این آبشار 62 کیلومتر با رشت و 16 کیلومتر با شهر پره‌سر فاصله دارد و اگر در روزهای تعطیل به آن سر بزنید، خبری از جای پارک خودرو در نزدیکی آبشار نخواهد بود. گفتنی‌ست مسیر رسیدن به آبشار به اندازه‌ای زیبا هست که برخی افراد ترجیح می‌دهند به جای خودرو، از دوچرخه برای طبیعت‌گردی استفاده کنند.

آبشار ویسادار در گیلان در منطقه رضوانشهر قرار گرفته و به دلیل ارتفاعی که دارد از آن به عنوان سومین آبشار مرتفع گیلان یاد می شود. شکل خاص دیواره ی صخره ای این آبشار ویژگی منحصر به فرد آن است که در کمتر آبشاری دیده می شود، فضای اطراف آبشار و دسترسی راحت به آن امکان خلق یک روز خوب را به خانواده ها می دهد. جالب است بدانید که ایران حدود 392 آبشار فصلی و 287 آبشار غیر فصلی دارد که بیشتر این آبشارها در استان لرستان قرار گرفته اند. اما استان های شمالی ایران هم از این قاعده خارج نیستند و همواره آبشارهای آن ها در حال فعالیت هستند.

بهترین زمان سفر به آبشار ویسادار در گیلان

اغلب ماه های سال برای سفر به گیلان و خطه ی شمالی کشور مناسب است اما در زمان های به خصوصی زیبایی های این منطقه دو چندان می شود. به منظور بازدید از این آبشار در بهترین فصل ما پیشنهاد می کنید بین ماه های فروردین تا آبان برناه سفرتان را به آبشار ویسادار در گیلان تنظیم کنید. البته در پاییز و زمستان هم اگر سختی‌های راه را به جان بخرید، قشنگی‌های خاص خودش را دارد، توجه داشته باشید که در فصل ‌های پرباران، لباس و کفش مناسب همراه داشته باشید.

مسیر دسترسی آبشار ویسادار

از تهران تا آبشار ویسادار دو مسیر مختلف وجود دارد. مسیر اول از جاده چالوس و مسیر دوم از آزادراه کرج قزوین و قزوین رشت می‌گذرد. فاصله تهران تا آبشار ویسادار از جاده چالوس در حدود 430 کیلومتر و از مسیر بزرگراه قزوین رشت 412 کیلومتر است. مسیر جاده چالوس گرچه دورتر است، اما به‌دلیل زیبایی‌اش طرفداران زیادی دارد.

برای شروع سفر از تهران به خروجی‌های غربی شهر بروید و در اتوبان تهران – کرج تا ورودی جاده چالوس ادامه دهید. سپس تا انتهای جاده چالوس بروید. توجه داشته باشید که می‌توانید از انتهای غربی بزرگراه آزادگان به اتوبان تهران – شمال وارد شوید و تا شهرستانک بروید و سپس در جاده چالوس ادامه مسیر دهید. پس از رسیدن به چالوس در جاده ساحلی به‌سمت غرب و استان گیلان تا رشت مسیر را ادامه دهید.

آدرس آبشار ویسادار

استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، 16 کیلومتری پره سر، دهستان ارده، روستای اوویار، آبشار ویسادار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *