آبشار بیشه

خانه » مکان » آبشار بیشه

آبشار بیشه

آبشار بیشه (Bisheh Waterfall) یکی از شگفتی های استان لرستان برای تجربه یک طبیعتگردی عالی است.

آبشار بیشه که 48 متر ارتفاع و 10 متر عرض دارد، یکی از بزرگترین آبشارهای منطقه است و از کوه‌های زاگرس سرچشمه می‌گیرد. این آبشار در سال 1387 به عنوان چهل‌وهشتمین اثر ملی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته است. همچنین برخی افراد، «بیشه» را زیباترین آبشار ایران می‌دانند.

آبشار بیشه در 30 کیلومتری جنوب شرقی دورود، در دهستان سپید دشت و در روستای به همین نام قرار دارد. فاصله‌ این آبشار تا شهر خرم‌آباد 65 کیلومتر است. در شرق بیشه تپه‌های کلاه‌کوه و در شمال آن کوه «ازگن» وجود دارد. راه‌آهن تهران–خوزستان نیز از نزدیکی این مکان عبور می‌کند.

آبشار بیشه به‌دلیل قرارگیری در کنار ایستگاه راه‌آهن تهران- جنوب و دسترسی راحت، گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. حتی در گذشته نیز رسیدن به آبشار تنها با قطار ممکن بود.

مسیرهای دسترسی به آبشار بیشه

مسیر اول: اگر تصمیم دارید با اتومبیل به بیشه بروید بهتر است که بدانید فاصله خرم آباد تا آبشار بیشه حدود ۶۵ کیلومتر فاصله است و از شهر دورود حدود ۳۰ کیلومتر را باید طی کنید. در مسیر دورود به بیشه در کنار رودخانه‌ سزار مناطق دیدنی، آبشارهای فصلی و دائمی و درختان سرسبز و زیبایی وجود دارد که از تماشای آن‌ها حتماً لذت خواهید برد.

مسیر دوم: روش دیگر، راه ریلی قطار تهران- خوزستان و پیاده شدن در ایستگاه بیشه است. این مسیر ریلی به‌دلیل عبور از میان کوه‌های زاگرس یکی از زیباترین خطوط ریلی کشور است. از ایستگاه بیشه تا آبشار فاصله‌ی چندانی نیست و تابلو‌های راهنما شما را هدایت می‌کنند.

تفریحات روستای بیشه

تماشای طبیعت: منظره زیبای آبشار و چشم‌انداز اطراف آن و صدای دل نواز آب، صحنه‌ای زیبا و چشم‌نواز از طبیعت را به وجود آورده و آدمی را محو تماشای خود می‌کند.

روستاگردی: در کنار دیدن این آبشار رویایی، گشت‌وگذار در روستای سرسبز بیشه را فراموش نکنید و لذت روستاگردی در این منطقه را تجربه کنید.
عکاسی: طبیعت زیبای بیشه و آبشار سحرانگیز آن بهترین مکان برای عکاسی و ثبت خاطرات دلنشین و فراموش‌نشدنی است.

پیک‌نیک: طبیعت زیبا و مسحورکننده‌ی منطقه‌ی بیشه لرستان مکانی مناسب برای سفرهای خانوادگی و لذت بردن از مناظر بکر در کنار دوستان و آشنایان است

امکانات رفاهی اطراف ابشار بیشه

پارکینگ، سرویس بهداشتی، سکوی استراحت مسافران، پلاژ، چادر اسکان، بازارچه محلی، تلفن، آب، برق، خانه بهداشت و پاسگاه انتظامی در نزدیکی آبشار وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *