آبشار نوژیان کجاست؟

خانه » مکان » آبشار نوژیان کجاست؟

آبشار نوژیان کجاست؟

آبشار نوژیان یکی از مرتفع ترین آبشارهای ایران  و در شهرستان خرم آباد در استان لرستان و در غرب ایران قرار گرفته است. این آبشار در 38 کیلومتری جنوب شرقی خرم آباد قرار دارد. ارتفاع آن 95 متر و عرض آن در بالا 5 متر است.

آبشار نوژیان، پس از آبشار بیشه یکی از مشهورترین آبشارهای لرستان است و از بهترین جاهای دیدنی خرم آباد به شمار می‌رود.

آبشار نوژیان یکی دیگر از زیباترین آبشارهای ایران در استان لرستان است که 95 متر ارتفاع و 5 متر عرض دارد و به عنوان یکی از مرتفع‌ترین آبشارهای کشور نیز شناخته می‌شود. این آبشار از منطقه جنگلی نوژیان در بالای ارتفاعات تاف سرچشمه می‌گیرد و مکانی فوق‌العاده برای دور ماندن از فضای پراسترس شهری است. جالب است بدانید بسیاری از گیاهان دارویی نیز در همین ارتفاعات رشد می‌‌کنند.

آبشار نوژیان در 51 کیلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد قرار گرفته و برای رسیدن به آن باید مسیری 2 ساعته را کوه‌نوردی کرد. نام این آبشار در سال 1387 در فهرست میراث طبیعی ایران ثبت شده است.

مسیر دسترسی به آبشار نوژیان

برای بازدید از این جاذبه گردشگری، ابتدا باید خود را به شهر الیگودرز برسانید و سپس از جاده امامزاده مومد حسن به طرف آبشار آب سفید حرکت کنید؛ پس از آن، با طی کردن مسیری چند دقیقه‌ای می‌توانید در کنار این آبشار زیبا مشغول تفریح شوید. تماشای آبشاری بلند و زیبا در دل طبیعت بسیار دل‌انگیز و و دل‌چسب است؛ به‌ویژه گر مسیری طولانی را نیز تا رسیدن به آن طی کرده باشید آن وقت صدای شنیدن رقص بازی آب و صخره خستگی را از تنتان بیرون می‌برد.

بهترین زمان بازدید از آبشار نوژیان

بهترین زمان برای سفر به این منطقه، دو فصل بهار و تابستان است؛ چراکه آب این آبشار از چشمه‌‌های طبیعی بالادست تأمین می‌شود و به همین علت در بهار پرآب‌تر است؛ اما هرچه به اواخر تابستان نزدیک می‌شویم (به‌خصوص در ایام خشک‌سالی)، از میزان آب و زیبایی این آبشار کاسته خواهد شد و گاهی اوقات هم به‌کلی به خواب زمستانی فرو می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *