راه های سفر به ترکیه با قطار

خانه » مکان » راه های سفر به ترکیه با قطار

راه های سفر به ترکیه با قطار

آب‌های زلال، کوه‌های بلند، ویرانه‌های امپراتوری‌های باستانی، دهکده‌های بت‌های کوچک، شهرهای بزرگ مشهور از دلایلی هستند که ترکیه را برای سفر مناسب می کنند.  در این مقاله به پرسش سوال چگونه با قطار به ترکیه سفر کنید؟ پاسخ می دهیم.

راه های سفر با قطار به ترکیه

قطار تهران آنکارا

در این سفر با عبور از شهرهای کرج، قزوین، زنجان، تبریز، سلماس، رازی و کاپیکوی به ایستگاه وان می رسید. سپس در این ایستگاه از قطار پیاده شوید، به اسکه شهر وان بروید و خود را به ایستگاه قطار تات وان برسانید. پس از آن می توانید به سفر خود با قطار ادامه دهید و بعد از عبور از ایستگاه های الازیق، مالاتیا، سیواس و کایسری به آنکارا برسید. فراموش نکنید سفر با قطار از مبدا تهران به آنکارا حدودا دو روز به طول می انجامد که حدود 5 ساعت از آن نیز به قایق سواری می گذرد. بنابراین اگر زمان کافی برای انجام این سفر را در اختیار دارید، بلیط قطار سفر خود را خریداری نمایید.

قطار تهران استانبول

پیش از راه اندازی این قطار بسیاری از گردشگرانی که تمایل به تجربه تور ترکیه زمینی داشتند، سفر خود را با خرید یک بلیط اتوبوس آغاز می کردند. اما اخیراً با راه اندازی قطار تهران استانبول این امکان برای مسافران مهیا شده است که با خرید یک بلیط قطار از تهران به آنکارا بروند و در آنجا با قطاری دیگر به استانبول سفر کنند. در حقیقت سفر با قطار به استانبول یک سفر دو مرحله ای است که می بایست دو بلیط قطار را برای آن خریداری نمایید. این سفر با احتساب زمان های بازرسی مدارک، دریافت ویزا و… حدوداً 70 الی 80 ساعت به طول می انجامد و سفری متفاوت به شمار می رود. جالب است بدانید قطارهایی که در این خط ریلی مشغول به فعالیت هستند از نوع کوپه ای و سه ستاره می باشند که فضای راحتی را در اختیار مسافران خود قرار می دهند.

قطار تبریز وان

دیگر قطاری که از ایران به سمت ترکیه حرکت می کند، قطار تبریز وان است. جالب است بدانید این قطار ارزان ترین نرخ را در بین قطارهای ترکیه دارد و با هزینه مقرون به صرفه تری گردشگران ایرانی را به کشور همسایه می رساند. فراموش نکنید در هنگام سفر با این قطار می بایست مجوز ورود به خاک ترکیه را در مرز بازرگان ایران و گوربولاق ترکیه دریافت نمایید. برای این کار بایستی چیزی در حدود 9 لیر را برای دریافت ویزا بپردازید و پس از بررسی بلیط و اخذ مجوز به سفر خود ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *