بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت

خانه » مکان » بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت

بهترین شهر ترکیه برای مهاجرت

به دلیل این که ترکیه ویزا نمی‌خواهد و سفر به آن در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ارزان تر است، می تواند یک انتخاب خوب برای زندگی، کار و تحصیل باشد.

به دلیل پایین بودن هزینه های سفر به کشور ترکیه در برابر کشورهای دیگر اروپایی، می‌توانید پیش از تصمیم نهایی چند شهر را امتحان کنید و در آخر تصمیم خود برای اقامت و زندگی را نهایی کنید.

به دلیل شرایط خاص کشور، امروزه بسیاری قصد مهاجرت دارند. اما شرایط ارزی و قوانین سخت مهاجرتی برای ایرانیان، انتخاب‌ها را محدود می‌کنند. در این میان، کشور ترکیه به دلیل نزدیکی، اشتراکات فرهنگی، ارزانی، زیبایی، امنیت و بسیاری ویژگی دیگر که در ادامه به آن می‌پردازیم، یکی از انتخاب‌های محبوب هر فرد متقاضی مهاجرت به حساب می‌آید. با انتخاب ترکیه به عنوان کشور آینده، تنها یک سوال بزرگ باقی می‌ماند، بهترین شهر ترکیه برای زندگی کدام است؟ اگر یافتن پاسخ این سوال ذهن شما را نیز مشغول کرده، کافی است در سطرهای پیش رو با ما همراه باشید تا به تمامی جوانب آن بپردازیم. ما ویژگی‌های چند شهر را تشریح می‌کنیم و شما بسته به شرایط و علاقه، بهترین گزینه خود را انتخاب کنید.

جمعیت ترکیه و ایران تقریبا برابر است و در حدود هشتاد میلیون نفر تخمین زده می‌شود. از نظر فرهنگی نیز دو کشور مشابهت‌های زیادی دارند و مهاجران ایرانی دچار شوک چندانی نمی‌شوند. اقتصاد ترکیه را کشاورزی و توریسم می‌چرخاند، در نتیجه اگر تحصیل کرده رشته‌های کشاورزی باشید یا اینکه در هتلداری، تورلیدری، آموزش زبان و فعالیت‌های اینچنینی دستی بر آتش داشته باشید، به راحتی کار پیدا می‌کنید. البته شرط اصلی این است که کمی ترکی بدانید؛ زیرا مردم عادی ترکیه خیلی دوست ندارند با آن‌ها انگلیسی صحبت شود و شاید آن را کمی فخرفروشانه بدانند. ایرانی‌ها معمولا با سرمایه‌گذاری، تحصیل و یافتن کارفرما اقامت ترکیه را به دست می‌آورند. اگر دوست دارید پیش از اقدام رسمی به شکل توریستی مدت کوتاهی را در این کشور به شکل امتحانی زندگی کنید، برای یک ماه بودجه‌ای معادل پانصد تا ششصد دلار کافی است.

بهترین شهرهای ترکیه براساس هدف مهاجرت

  • اگر به دنبال تحصیل در ترکیه هستید، کافی است کمی بیشتر درباره اسکی‌شهر مطالعه کنید.
  • اگر برای سال‌های بازنشستگی خود به دنبال مقصدی آرام می‌گردید، سراغ استان آیدین ترکیه بروید
  • اگر دوست دارید در صنعت گردشگری فعال باشید، روی آنتالیا دقیق شوید.
  • برای صنعت و تجارت روی آنکارا و مانیسا مانوور دهید
  • برای کیفیت بالای زندگی، به استانبول بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *