آبشار شیرآباد

خانه » مکان » آبشار شیرآباد

آبشار شیرآباد

آبشار شیرآباد به شکل آبشار پلکانی است و شامل 12 آبشار بزرگ و کوچک است. بزرگترین آبشار آن 30 متر (98 فوت) ارتفاع و استخر غوطه ور آن 40 تا 80 متر (130 تا 260 فوت) عمق دارد. چندین غار در نزدیکی ابشار شیرآباد وجود دارد و سمندر گرگان به شدت در معرض خطر انقراض است.

در 55 کیلومتری گرگان، مجموعه‌ای از هفت آبشار بسیار زیبا در دل جنگلی در نزدیکی شهر خان‌ببین قرار گرفته که زیبایی‌های آنها هوش را از سر می‌برد. برای رسیدن به نخستین آبشار باید مسیری 20 دقیقه‌ای را پیاده‌روی کنید؛ این آبشار 25 متر ارتفاع دارد و آب آن به دریاچه‌ای بسیار زیبا با رنگ آبی مایل به سبز می‌ریزد.

مجموعه آبشارهای پلکانی شیرآباد از 12 آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده‌اند که همگی در مسیر رودخانه شیرآباد جای گرفته‌اند. البته این مجموعه به داشتن هفت آبشار معروف است و ازاین‌رو، به آن هفت آبشار شیرآباد نیز گفته می‌شود. نخستین آبشار این مجموعه از انتهای پارک شیرآباد در دو كیلومتری روستای شیرآباد آغاز می‌شود. ارتفاع آبشار اول از سطح دریا 308 متر و آبشار هفتم 385 متر است.

آبشار شیرآباد که به نام‌های آبشار خان ببین، آبشار آقا خان ببین و هفت آبشار شیرآباد شناخته می‌شود؛ یکی از جاهای دیدنی رامیان استان گلستان است که در میان پارک جنگلی سرسبز و زیبای شیرآباد جای گرفته است. این آبشار زیبا در ۵۵ کیلومتری شرق گرگان و بین شهرهای علی آباد کتول و آزاد شهر و حدود هفت کیلومتر جنوب شهر خان ‌ببین قرار دارد.

تفریحات آبشار شیراباد

  • عکاسی: در سفر به این مکان دوربین عکاسی و عکس گرفتن را فراموش نکنید. طبیعت چشم‌نواز و دلبرای آبشار شیرآباد زیباترین قاب برای ثبت لحظات و خاطرات شیرین است.
  • شنا و آب‌تنی: آب خنک و روان آبشارها شیرآباد و حوضچه‌های پر آب جان می‌دهد برای شنا کردن و شیرجه زدن از بلندای صخره‌های آن. توصیه می‌کنیم اگر از مهارت کافی در شنا و شیرجه ندارید از این کار خودداری کنید.
  • جنگل‌نوردی: پیاده‌روی در میان درختان سرسبز و بلند جنگلی و گوش دادن به نوای دلکش طبیعت، یکی از بهترین تفریح‌هایی است که در آبشار شیرآباد می‌توانید انجام دهید.
  • غارنوردی: وجود غار دیو سپید در نزدیکی آبشار شیرآباد فرصت مناسبی برای غارنوردی و لذت بردن از یک تفریح هیجان‌انگیز است.
  • پیکنیگ: مجموعه آبشارهای شیرآباد و محیط دلبرای پیرامون آن، مکانی مفرح برای برگزاری پیکنیگ‌های خانوادگی و دورهمی‌های دوستانه است.

مسیر دسترسی آبشار شیرآباد

برای رفتن به آبشار شیرآباد باید از خان‌ببین، پنج کیلومتر به‌سمت جنوب و روستای شیرآباد بروید. بعد از این روستا، سه کیلومتر جاده‌ آسفالته در پیش دارید و سپس یک کیلومتر راه خاکی را باید طی کنید تا به پارکینگ برسید. بعد از پارک ماشین از طریق مسیری پاکوب شده وارد جنگل خواهید شد. در این مسیر با ۱۵ دقیقه پیاده‌روی به آبشار اول می‌رسید.

دسترسی به آبشار اول به‌راحتی امکان‌پذیر است و از آبشار دوم به بعد، مسیر سخت‌تر می‌شود. از آبشار اول با 15 دقیقه پیاده‌روی در جنگل می‌توانید به آبشار دوم بروید و حدود 39 دقیقه طول می‌کشد از آن به آبشار سوم بروید. آبشارهای بعدی نیز هرکدام بین 15 تا 30 دقیقه از هم فاصله دارند.

آدرس آبشار شیرآباد

استان گلستان، شهرستان رامیان، هفت کیلومتری جنوب شهر خان‌ ببین، دو کیلومتر پس از روستای شیرآباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *