آبشار مارگون کجاست؟

خانه » مکان » آبشار مارگون کجاست؟

آبشار مارگون کجاست؟

اگر به طبیعت علاقه دارید نباید بازدید از آبشار مارگون را از دست بدهید. در این مقاله شما را بیشتر با این آبشار 70 متری آشنا خواهیم کرد.

این آبشار دیدنی در استان فارس، شهرستان سپیدان واقع شده است و اگر قصد سفر به شیراز را داشته باشید، حسابی می‌تواند حال و هوای شما را تغییر دهد. نام آبشار مارگون مشهور در لیست زیباترین جاهای دیدنی ایران مجله نشنال جئوگرافی آمده است.

از آنجایی که در بالای آبشار هیچ رودخانه‌ای قرار ندارد و هزاران چشمه‌ای که از دل کوه می‌جوشند و سرازیر می‌شوند منبع آب این آبشار زیبا هستند، به مارگون آبشار چشمه‌ای می‌گویند.

مسیر دسترسی به آبشار مارگون

برخلاف بیشتر آبشا‌رهای ایران راه دسترسی به آبشار مارگون بسیار آسان است. اگر از شهرهای شمالی کشور قصد سفر به این آبشار را دارید، بعد از رسیدن به مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، شهر یاسوج، طول مسیر شما تا آبشار حدود ۶۵ کیلومتر خواهد بود. در کیلومتر ۲۹ جاده‌ی یاسوج به اقلید تابلو‌هایی شما را به‌سمت آبشار هدایت می‌کنند. مسیر خودرو تا ۸۰۰ متری آبشار ادامه دارد. ادامه‌ی مسیر را باید پیاده طی کنید. هرچند که این مسیر پیاده‌روی نیز سنگ‌فرش و دارای پله‌های سیمانی است. از آنجایی که این آبشار از نظر تقسیمات کشوری در استان فارس و کاملا در شهر سپیدان قرار دارد ممکن است برای رسیدن به آن مسیر دیگری را انتخاب کنید.

اطراف آبشار مارگون باغ‌های سیب، زالزالک، بوته‌های زرشک و درختان جنگلی بی‌شمار وجود دارد که این منطقه را به بهشتی روی زمین تبدیل کرده. مردم روستای مارگون لر هستند و به زبان لری صحبت می‌کنند. اهالی این منطقه بسیار مهمان‌نواز هستند و آماده‌اند که از گردشگران پذیرایی کنند.

به خاطر داشته باشید مسیر آبشار کوهستانی است و در فصول سرد و هنگام بارش برف ممکن است راه‌های ارتباطی قطع شوند

آبشار در مسیری بن‌بست و دره‌هایی پر شیب واقع شده است. به همین خاطر فضای بسیار زیادی در پارکینگ و محوطه وجود ندارد. بهتر است در فصول پر گردشگر و روزهای تعطیل در ساعات اولیه روز آنجا باشید تا علاوه بر دور ماندن از مشکلات ترافیکی، بتوانید بهتر از مناظر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *