آبشار دارنو

خانه » مکان » آبشار دارنو

آبشار دارنو

آبشار دارنو یکی از آبشارهای زیبای استان مازندران و در نزدیکی شهر زیبای نوشهر قرار گرفته است که در این مقاله به معرفی و مسیر دسترسی آن می پردازیم.

آبشار دارنو یکی از جاذبه‌های طبیعی فوق‌العاده زیبای شمال ایران است که در استان مازندران و در نزدیکی شهر نوشهر قرار دارد. همانطور که می‌دانید استان مازندران یکی از زیباترین استان‌های ایران است که جاذبه‌های طبیعی متنوع و فراوانی دارد. بسیاری از جاذبه‌های طبیعی استان مازندران و ایران زیبا ناشناخته مانده‌اند و یا کمتر شناخته شده هستند.

چرا آبشار دارنو خاص است؟

آبشار دارنو از مجمموع 7 آبشار مختلف تشکیل شده ست. آبشار دوم، آبشار اصلی، بلندترین آبشار است و حدود 25 متر ارتفاع دارد. آبشارهای دیگر در بالادست همین آبشار بلند قرار گرفته‌اند. همان‌طور که گفتیم برای رسیدن به آبشار باید پیاده‌روی کنید و همین موضوع مسیر را برای‌تان دلچسب‌تر می‌کند. عبور از کنار رودخانه و از میان جنگل تجربه‌ای لذت‌بخش خواهد بود. پوشش گیاهی این منطقه هم آشنا و به طور کلی شبیه بیشتر مناطق شمالی ایران است. وقتی از میان درختان بلند توسکا بگذرید و پس از پیاده‌روی این آبشارهای زیبا را جلوی چشم‌تان ببینید خستگی راه از تن‌تان بیرون می‌رود

چگونه به آبشار دارنو برویم؟

در ابتدا لازم به ذکر است که برای رسیدن به آبشار دارنو بهتر است که حتما از یک راهنمای محلی و یا یک راهنمای طبیعت‌گردی که در مقاصد تورهای طبیعت‌گردی شمال ایران فعالیت می‌کند کمک بگیرید. بهتر است که به تنهایی به این منطقه سفر نکنید چون احتمال اینکه مسیر را گم کنید زیاد است. مسیر رسیدن به آبشار دارنو به صورت پیاده است به همین دلیل باید لباس‌های مناسب و کفش راحت مخصوص پیاده روی بپوشید.

برای بازدید از آبشار دارنو با وسیله نقلیه شخصی ابتدا باید راهی جاده چالوس شوید و از چالوس به سمت کمربندی نوشهر بروید. وقتی وارد کمربندی نوشهر شدید مسیر را تا جاده معدن سنگ نوشهر ادامه دهید و سپس مسیر دریاچه فراخین را ادامه دهید تا به یک دوراهی برسید. وقتی به دوراهی رسیدید باید وارد مسیر سمت راست شوید. آبشار دارنو در نزدیکی دریاچه فراخین قرار دارد. بقیه راه را باید به صورت پیاده طی کنید. مسیر رسیدن به آبشار دارنو از جنگل و کنار رودخانه است. بعد از کمی پیاده روی در میانه راه آبشار کوچکی می‌بینید که نشان می‌دهد مسیر را درست رفته‌اید. مدت زمان رسیدن به آبشار دارنو از این آبشار کوچک حدود نیم ساعت است.

لوکیشن آبشار در گوگل مپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *