برج های دوقلو پتروناس

خانه » مکان » برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس

برجهای دوقلوی پتروناس (Petronas) زمانی بلندترین ساختمانهای جهان بودند. اما در حال حاضر مقام سیزدهمین برج بلند جهان را دارند. برج های پتروناس که بلندترین برج دوقلوی جهان هستند، 85 طبقه دارند. این دو برج از طریق پلی به طول 58 متر در طبقه 41 و 42 به هم متصل شده اند. برج های دوقلوی پتروناس با ارتفاع 452 متر، تا سال 2004 و قبل از ساخت برج 101 تایپه با ارتفاع 508 متر، بلندترین برج های جهان بودند. امروزه بلندترین برج جهان، برج خلیفه در دبی است. معماری برج دوقلوی پتروناس از معماری اسلامی الهام گرفته شده است.

هنگامی که کار برج های دوقلوی پتروناس در سال 1998 به پایان رسید آنها بلندترین ساختمان های جهان معرفی شدند. در پایه برج های دوقلوی پتروناس Suria KLCC، یک مرکز خرید upmarket قرار گرفته است که بسیار محبوب گردشگران است. برج یک کاملاً توسط شرکت دولتی نفت مالزی پتروناس و شرکتهای تابعه و شرکتهای همکار آن اشغال شده است. برج دو بیشتر توسط شرکت های چند ملیتی مانند Accenture، الجزیره، بارکلیز سرمایه، بلومبرگ ، بوئینگ، IBM، مک کینزی و شرکت، مایکروسافت، رویترز و … گرفته شده است.

جاذبه های برح های دوقلو پتروناس

در این برج برای هر سن و سالی و با هر سلیقه ای تفریح وجود دارد. پارک KLCC با فضای زیبا دارای یک مسیر دو، مسیرهای پیاده روی، چشمه آب و استخر سرگردان برای کودکان است. در کنار مرکز خرید و پارک، برج های دوقلوی پتروناس با جادبه های دیگری همچون گالری هنری پتروناس و مرکز همایش کوالالامپور میزبان گردشگران تور مالزی است.
مرکز علمی Petrosains در Suria KLCC قرار گرفته است که یک مرکز کشف تعاملی علمی است که نمایشگاه هایی مربوط به صنعت نفت است و از مبدا نفت در عصر دایناسورها صحبت می کند.

یکی دیگر از برجسته ترین ویژگی های برج دوقلوی پتروناس، سالن کنسرت Dewan Filharmonik Petronas می باشد که برای سبک موسیقی کلاسیک آماده شده است. معماری این کنسرت به عنوان یکی از بهترین سالن های کنسرت جهان مورد تقدیر قرار گرفته است و بر اساس سبک معماری سالن های کنسرت اروپایی قرن نوزدهم ساخته شده است. این سالن کنسرت میزبان برخی از استعدادهای موسیقی مورد احترام جهان بوده و محل ارکستر فیلارمونیک مالزی است.

Skybridge نام دو طبقه است که برج های دوقلو پتروناس را به هم متصل کرده است. از این طبقه از برج های دوقلوی پتروناس می توانید نمای زیبا ا شهر را در تور مالزی مشاهده نمایید.

ساعات کاری برج های دوقلو پتروناس

ساعت کاری برج های دوقلوی پتروناس بین ساعت 09:00 صبح تا 19:00 می باشد. در ضمن به این نکته هم توجه کنید که برج ها در بین ساعت ب13:00 تا 14:30 برای اقامه نماز تعطیل است.

آدرس برج های دوقلو پتروناس

برج های دوقلو پتروناس در نزدیکی هتل کنکورد Concorde ایستگاه مونوریل، بین جلال آمپنگ و جالان رجا چولان قرار دارند.

اگر در تور مالزی علاقه دارید سری به برج های دوقلو بزنید، می توانید LRT گرفته و در ایستگاه KLCC پیاده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *