غارهای باتو مالزی

خانه » مکان » غارهای باتو مالزی

غارهای باتو مالزی

در 11 کیلومتری شهر کوالااامپور، غارهای باتو (Batu Caves) که یکی از بهترین جاذبه های تور مالزی هستند قرار گرفته است. این مجموعه با 400 میلیون سال قدمت، از یک تپه بزرگ آهکی تشکیل شده است که اولین ساکنان آن قبیله Temuan بودند. مجسمه های زیبا در دل غارهای باتو باعث شده است که گردشگران زیادی برای تماشای آن ها به داخل غارها بروند. غارهای باتو از دیرباز  یکی از مکان های مقدس هندوها هستند.

یکی از دیدنی ترین بخش های غارهای باتو، مجسمه طلایی حدود ۴۲ متری مربوط به هندوهاست که در ورودی غار قرار گرفته است. اگر از کنار این مجسمه  حدود ۲۷۲ پله را بالا بروید، به منطقه ای می رسید که می توان منظره زیبایی از شهر کوالالامپور را مشاهده نمود. میمون های زیادی در اطراف این غارها زندگی می کنند. میمون هایی که کمی هم بازیگوش هستند شاید برایتان مشکل ایجاد کنند! این منطقه همچنین یکی از بهترین مناطق برای علاقه مندان به ورزش صخره نوردی در تور مالزی به شمار می رود.

بزرگترین و محبوب ترین غار این مجموعه Cathedral Cave است که خانه ها و زیارتگاه های بسیاری در عمق ۱۰۰ متری آن وجود دارد. در پای تپه باتو، دو غار بزرگ و محبوب دیگر  به نام های غار گالری هنر (The Art Gallery Cave) و غار موزه (Museum Cave)  هم وجود دارند که گردشگران تور مالزی معمولا به بازدید آنها هم می روند. چرا که درونشان پر از نقاشی ها و آثار هنری از هندوها به چشم می خورد.

فستیوال تایپوسام در غارهای باتو

در طول مدت برگزاری این جشنواره، هزاران گردشگر داخلی و خارجی به این منطقه سفر می کنند. این فستیوال معمولا در پایان ماه ژانویه هر سال برگزار می شوند. این جشنواره از شب قبل در مکان دیگری آغاز شده و روز بعد در این غارها ادامه پیدا می کند. با ورود مردم به این غارها، این جشنواره رنگارنگ هم به طور رسمی آغاز شده و حدود ۸ ساعت به طول می انجامد. در فستیوال قبلی، حدود ۱ میلیون گردشگر شرکت کردند. این یکی از بزرگترین اجتماعات بشری در دنیاست.
برخی از شرکت کنندگان در مراسم تایپوسام، بدن خودشان را به وسیله میخ یا سوزن هایی سوراخ می کنند. بنابراین اگر تحمل دیدن این صحنه را ندارید، در فستیوال تایپوسام شرکت نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *