دبی فریم – بزرگترین قاب عکس جهان

خانه » مکان » دبی فریم – بزرگترین قاب عکس جهان

دبی فریم – بزرگترین قاب عکس جهان

دبی فریم (Dubai Frame)، یکی از زیباترین جاذبه هایی است که به شما توصیه می کنیم در تور دبی به بازدید آن بروید. علاوه بر زیبایی این جاذبه یکی از شاهکارهای مهندسی است که تا به حال در جهان ساخته شده است. دبی فریم در سال 2018 افتتاح شده است.

از بالای دبی فریم با نمایی 360 درجه می توان شهر قدیمی دیرا و آبهای درخشان خلیج فارس، تپه های وسیع بیابان عربستان و  مارینا را مشاهده نمود و دبی را در زیر پاهای خود احساس نمایید.

رکورد بزرگترین قاب عکس در جهان

در سال 2009 پس از برگزاری رقابتی بزرگ در بین 926 طرح پیشنهادی، طرح دبی فریم انتخاب شد. برگزیدن این طرح کار آسانی نبود و 11 معمار بین المللی که کارنامه های درخشانی داشتند به عنوان هیات داوران بر طرح ها نظارت می کردند. از مهم ترین داورهای این رقابت می توان به رییس سابق و رییس فعلی اتحادیه بین المللی معماران امارات متحده عربی، مدیر کل شهرداری دبی و شیخ حمدان بن راشد آل مکتوم ولیعهد حکومت دبی (عضو افتخاری) اشاره نمود.

تفریحات دبی فریم

پیاده روی بر روی پل شیشه ای دبی فریم

برای اولین بار در منطقه، قاب عکس دبی دارای یک پل شیشه ای پیشرفته ای است که به عنوان چارچوب این سازه به شمار می رود. دبی فریم یا قاب دبی یک سازه ویژه شامل دو برج با ارتفاع 150 متر و یک پل 93 متری می باشد (که این برج ها را بهم متصل می کند) و در پارک زعبیل قرار دارد. این قاب که به صورت یک مستطیل تو خالی باریک و بلند سر به سمت آسمان گذاشته، از کیلومترها دورتر هم قابل رویت می باشد. این سازه با دارا بودن روکش مدور طلایی اش، در زیر تابش آفتاب دبی می درخشد و شکلی بینظیر را برای این قاب ایجاد می کند. بر اساس آمار، برج دبی فریم برای شهر دبی حدود 260 میلیون درهم هزینه در بر داشته است! قدم زدن بر روی شیشه ای یک حس هیجانی را به شما خواهد داد که تا به حال آن را تجربه نکرده اید.

کافه

در کنار لذت بردن از مناظر اطراف و معماری لوکس دبی فریم، می توانید از کافه کوچکی که در فراز دبی فریم قرار دارد نیز استفاده کنید. این کافه صندلی های کمی برای نشستن دارد؛ اما نوشیدنی ها و شیرینی های خوشمزه ای را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد. بد نیست بدانید که در پارک زعبیل نیز اتومبیل هایی برای فروش اغذیه وجود دارند که از آن ها نیز می توانید خوراکی سبکی تهیه کنید. این اتومبیل ها بستنی و تنقلات نیز در اختیار بازدیدکننده ها قرار می دهند.

فروشگاه سوغات

اگر علاقه مندید که سوغاتی هرچند کوچک برای خانواده و آشنایان تان خریداری کنید؛ یک فروشگاه نیز در آخرین طبقه این سازه به چشم می خورد که امکان خرید از آن وجود دارد. این فروشگاه اغلب به وسیله برندها اجاره می شود.

در طبقه منفی یک این ساختمان پر است از وسایل مختلف برای خرید سوغات، از اینجا می توانید انواع وسایل تزیینی، ماگ با طرح دبی فریم، ماکت های کوچک دبی فریم و… را خریداری کنید.

عکاسی

در هنگام خروج علاقه مندان می توانند با دبی فریم عکس بگیرند و تصاویرشان را به صورت دیجیتالی از روی دستگاه مخصوص، انتخاب کنند. متاسفانه هنوز امکان چاپ این عکس ها وجود ندارد و فایل آن ها به میهمانان داده می شود؛ اما قرار است که در آینده امکان خرید عکس های چاپی نیز به این مجموعه اضافه شود.

تماشای آبنما

همان طور که می دانید دبی سرزمین آبنماهاست. در این شهر بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا را ساخته اند، بنابراین جای تعجب ندارد که بگوییم در کنار سازه عظیم دبی فریم نیز آبنمای زیبایی ساخته شده است که می توانید رقص نور و رنگ را در آن تماشا کنید. این آبنما کوچک اما زیباست و در هنگام شب، جلوه خاصی به دبی فریم می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *