قیمت لیر ترکیه

خانه » قیمت لیر ترکیه

قیمت لیر ترکیه

لیره (lira) واحد پول کشور ترکیه است. اگر می خواهید در مورد قیمت روز لیره در بازار و اطلاعاتی در مورد بهترین روش تبدیل دلار به لیره بدانید این مقاله را مطالعه کنید. قیمت روز لیره ترکیه در تاریخ 28 دی 98 به قیمت 2035 نومان است.

در سفر با تور ترکیه دلار ببرم یا لیر؟

واحد پول ترکیه لیر و معادل 100 قروش است. بنابراین در سفر به استانبول باید لیر با خود به همراه داشته باشید. در سال‌های گذشته به دلیل تورم بالا ۶ صفر از اسکناس ها و سکه های ترکیه حذف گردید. با این اقدام و البته عوامل متعدد دیگر، در حال حاضر اقتصاد ترکیه حال و روز مناسب‌تری نسبت به گذشته دارد.

در حال حاضر سکه های ترکیه 1، 5، 10، 25 و 50 قروشی و 1 لیری هستند. اسکناس های ترکیه نیز در مبالغ 5 لیر، 10 لیر، 20 لیر، 50 لیر، 100 لیر و 200 لیر عرضه می گردند. بنابراین پول رایج استانبول همین سکه ها و اسکناس هاست که در سفرتان با بخش عمده‌ای از آنها آشنا خواهید شد.

حال سوال این است که در تور ترکیه با خو دلار ببرم یا لیر؟ از آنجایی که دلار یک ارز بین‌المللی می باشد، بهتر است از ایران دلار را خریداری نمایید. از سوی دیگر اگر تعدادی از دلارهای شما از خریدهای فراوان در امان ماندند، در بازگشت به ایران، راحت‌تر می‌توانید آنها را به ریال تبدیل نمایید.

شما می‌توانید در استانبول پول مورد نیاز خود یعنی لیر را از صرافی‌های سطح شهر تهیه نمایید. ضمن اینکه در بسیاری از هتل‌ها هم صرافی وجود دارد و می‌توانید در آنجا دلارتان را با لیر مبادله نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *