توک توک در تایلند

خانه » توک توک در تایلند

توک توک در تایلند

توک توک یکی از وسایل نقلیه جالب و کارآمد در کشور تایلند هستند. سفر با توک توک یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در تور تایلند آن را تجربه کنید.

تاکسی‌ها و توک توک‌های تایلند از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای رفت و آمد در سطح شهرهای این کشور می باشد که با فضایی شخصی و آسوده، شما را مستقیما به مقصدتان خواهد رساند. اگرچه کرایه‌ توک توک‌ها گران‌تر از اتوبوس‌ها و تاکسی‌های موتوری می باشد، اما بسیار سریع‌تر و راحت‌تر هستند و تقریبا به یک جاذبه این کشور تبدیل شده اند. Tuk-tuks یکی از ویژگی های حمل و نقل شناخته شده بانکوک است و هنوز هم در بین گردشگران و بازدید کنندگان تور تایلند محبوب است.

راهنمای سفر با توک توک

  1. بسته به فاصله سفر، زمان روز، ترافیک و خلق و خوی رانندگان متفاوت است. معمولا یک سفر کوتاه مدت با توک توک 30 بات هزینه دارد.
  2. کرایه توک توک قابل مذاکره و تخفیف گرفتن است. معمولا رانندگان توک توک ها قیمت سفر بیش از مقداری که ارزش دارد می گویند بنابراین شما هم حداقل 5 تا 15 بات کمتر از قیمت وی پیشنهاد بدهید تا در هزینه های حمل و نقل خود صرفه جویی کنید.
  3. مراقب مافیای توک توک ها باشید. برخی از این اشخاص ممکن است به شما پیشنهاد سفر به منطقه ایره خاص برای اجناسی خاص را بدهند و یا برخی پیشنهاد یک تور خاص که معمولا هم با قایق است را پیشنهاد بدهند. در هنگام مواجه شدن با این افراد با گفتن نه از آنها دوری کنید.
  4. در ساعت های (07:00 – 09:00، 16:00 – 19:00) سوار توک توک ها نشوید چرا که این زمان ها حتما با توک توک ها در ترافیک گیر خواهید کرد.
  5. توک توک ها برای سفرهای کوتاه بسیار مناسب هستند اما برای سفرهای بلند افتضاح هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *