بهترین زمان سفر به تایلند

خانه » بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر به تایلند

بهترین زمان سفر با تور تایلند کاملا به شما بستگی دارد. جزایر تایلند از یک طرف بارانی هستند و از طرف دیگر گرم و خشک هستند.

اساسا، دسامبر تا مارس، بهترین ماه های سفر به تایلند هستند. همانند هر مقصد گرمسیری دیگر تایلند نیز ممکن است در این ماه ها آب و هوایی کاملا بارانی داشته باشد.

جزایر تایلندی در خلیج تایلند مانند Koh Samui، Koh Phangan، Koh Tao باران کمتری نسبت به بقیه نقاط کشور (حتی در فصل بارانی) دارند.  از پایان ماه ژانویه تا اواسط ماه مارس بهرین زمان بازدید از این جزایر به شمار می رود. ماه ژانویه بهترین، فوریه خشک ترین و آفتابی ترین هاست اما گرمای قابل قبولی دارد. ماه مارس نیز آفتابی و خشک است.

برای بازدید از سواحل جزایر زیبای تایلند که در پوکت، کرابی، کوه لانتا و کوه فی فی قرار گرفته اند بهتر است ماه های دسامبر و ژانویه را انتخاب کنید. در این ماه ها می توانید آب و هوایی تازه تر، نور بیشتر و حداقل بارش باران را تجربه کنید.

بهترین زمان بازدید از پایتخت تایلند، یعنی شهر زیبای بانکوک دسامبر و ژانویه است. در این زمان آب و هوای این شهر خشک و نسبتا قابل تحمل است. میانگین دمای بانکوک در این ماه ها در روز به 32 درجه سانتی گراد و 20 درجه سانتی گراد در شب می رسد.

بدترین زمان سفر با تور تایلند ماه های آوریل و سپتامبر است. آوریل غیر قابل تحمل، گرم و مرطوب است و سپتامبر داغ و مرطوب است.

چیانگ مای و شهر کوچک Pai در شمال خلیج تایلند، دارای آب و هوای بهتری نسبت به بانکوک و جنوب تایلند هستند. از دسامبر تا فوریه این شهرها روزهای آفتابی دوست داشتنی (حدود 29 درجه سانتیگراد) و شبهای سرد (حدود 13 درجه سانتیگراد) دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *