آب و هوای استانبول

خانه » آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول

استانبول با جاذبه های فراوانی که دارد یکی از پربازدیدترین شهرهای کشور ترکیه است. در این مقاله شما را با آب و هوای استانبول آشنا خواهم کرد.

آب و هوای استانبول معتدل اقیانوسی است که تحت تأثیر آب و هوای قاره ای، دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد، مرطوب و گاهی برفی است.

متوسط ​​بارندگی سالانه استانبول 844 میلی متر است. اواخر ماه‌های پاییز و زمستان آب و هوای استانبول به مرطوب ترین حالت و در اواخر بهار و تابستان به خشک ترین حالت خود ‌می رسد. اگرچه اواخر بهار و تابستان نسبت به فصلهای دیگر نسبتاً خشک است، اما بارندگی در این فصول قابل توجه است. تقریبا می‌توان گفت آب و هوای استانبول هیچوقت خشک نیست.

آب و هوای استانبول در فصل تابستان در روز به صورت میانگین به 27 درجه سانتیگراد و در طول شب به 18 درجه سانتی گراد می‌رسد. در گرمترین روزهای سال دمای هوا تا 35 درجه سانتیگراد بالا می‌رود. تابستان خشک ترین فصل است اما به ندرت باران می‎بارد. به دلیل توپوگرافی تپه ای شهر و سیستم های فاضلاب نامناسب فاضلاب وقوع سیل در فصا تابستان شایع استو

آب و هوای استانبول در زمستان سرد و مرطوب است. در شب به طور متوسط ​​2 درجه سانتی گراد و در روز به 7 درجه سانتیگراد می‌رسد. اگرچه به ندرت دما به زیر صفر درجه سانتیگراد است، رطوبت نسبی زیاد و وزش باد در فصل زمستان باعث می شود تا هوا سرد و بسیار ناخوشایند باشد.

بارش برف، که تقریباً سالانه رخ می دهد، بین ماه های دسامبر و مارس مشترک است، با کل برف سالانه تقریباً سه هفته، اما متوسط ​​بارش برف در زمستان از سال به سال به طور قابل توجهی متفاوت است و پوشش برفی معمولاً فقط برای چند روز باقی می ماند.

اواخر بهار (اواخر ماه مه تا اوایل ژوئن) و اوایل پاییز (اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر) بهترین زمان سفر با تور استانبول هستند. در این زمان استانبول نه سرد و نه گرم و هنوز آفتابی است، اگرچه شب ها می تواند سرد باشد و باران متداول است.

برای بازدید کنندگان یک چتر در طول بهار، پاییز و زمستان و در طول تابستان برای جلوگیری از آفتاب و گاهی باران توصیه می‌شود. با این حال، این یک مشکل بزرگ نیست زیرا خیابان های استانبول به محض شروع باران به طور ناگهانی توسط فروشندگان چتر پر می شوند. اگر تابستان ها سرد نشود، لباس گرم در تابستان توصیه می شود و اگر ژاکت های تابستانی سرد نباشد ، لباس گرم توصیه می شود و مخلوط آن دو در فصل بهار و پاییز است.

همچنین توجه داشته باشید که استانبول به دلیل وسعت زیاد، توپوگرافی و تأثیرات دریایی، بسیاری از اقلیمهای متمایز را به نمایش می گذارد. بنابراین ، بخش های مختلف استانبول می توانند همزمان شرایط آب و هوایی مختلف را تجربه کنند.

برای تجربه لحظاتی خوش و به یادماندنی با تور ترکیه همراه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *